Yılan Yağı Saç Çıkarır mı?
15 Mayıs 2024

Yılan Yağı Saç Çıkarır mı?

Yılan yağı saç çıkarır mı, içeriğinde yer alan omega 3 yağ asidi nedeniyle yılan yağının saçlar için oldukça önemli yararlı etkileri vardır. Saçlarında çeşitli sorunlar olan, parlak saçlara sahip olabilmek için yılan yağından destek alınabilir. Yılan yağı ilk olarak tüketicinin kullanımına sunulduğunda, çok ilgi gören bir ürün değildi. Bu yılanın soğuk bir canlı olmasından kaynaklanıyordu. Zamanla yılan yağının saçlar hakkında oldukça yararlı etkilerinin olması uzmanlara tarafından açıklandığından, kozmetik alanında kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başlamıştır.

Yılan yağı üretimi Çin'de yaşayan su yılanlarından yapılmaktadır. Bu su yılanlarında bulunan omega 3 oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden yılan yağı üretiminde bunlardan yararlanılır. Kozmetik firmaları bu yılanları ithal ederek, ülkemizde de yılan yağı üretmektedir. Saçlarda gösterdiği yararlı etkiler dışında, yılan yağı etkili bir ağrı kesici olup, tıpta pek çok alanda kullanılmaktadır. Çin açısından günümüzde çok önemli bir gelir kaynağı olan su yılanlarının ülkeden dışarıya çıkarılması yasaklanmıştır. Bazı ülkelerde yılan yağı üretiminde başka su yılanları kullanılsa da aynı etkiler aynı oranlarda elde edilememiştir. Bu yüzden yasa dışı yollardan yılanlar Çin'den başka ülkelere kaçırılmaktadır.

Bu yağda olan en önemli özellik, vücutta bulunan yağla bu yağın yer değiştirmesidir. Bu sayede kuru cilt yapısı, bu yağın kullanılmasıyla birlikte nemli bir duruma geliyor. Yılan yağının gösterdiği bu olumlu etki yapılan bilimsel çalışmalarla belirlenmiştir. Cildi nemlendirme özelliği sayesinde, lupus hastalığı gibi önemli cilt sorunlarına da çare olmaktadır. Bu etkileri ilaç kapsamında olduğundan, yılan yağı gelecekte eczanelerde satılabilir.

Yılan yağı dökülen saçları çıkarır mı?

Mısır medeniyetlerine kadar inen kullanımıyla birlikte yılan yağı, saçlar için etkilerini kanıtlamış bir üründür. Geçmişte diğer hayvan yağları ile yılan yağı karıştırılarak saçlar için kullanılmıştır. Bu dönemde kellik için oldukça önemli sayılan bir üründü. Yılan yağının kellik için bu kadar yararlı etkisi, içeriğinde olan EPA asidi nedeniyle olur. Dökülmüş olan saçlar bu asit nedeniyle yeniden çıkmaktadır. Bunun yanında kırılan saçlarda, kepek sorunu olan saçlarda da yararlı etkileri bulunmaktadır. Eğer yılan yağı düzenli bir şekilde kullanılırsa, saçların dökülmesine engel olur, kepeklenme sorunu yaşanmasını önler, saçların nemlenmesin sağlar ve dökülen, dökülmüş saçların yeniden sağlıklı şekilde çıkmasını sağlar.

Yılan yağı saçlarda nasıl kullanılmalı?

Yılan yağını aktardan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bunu parmak uçlarınızı kullanarak, saçların zarar görmesine engel olacak şekilde saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu uygulama düzenli olarak bir ay süresince yapılmalıdır. Hem dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlayacak hem de saçların daha dirençli olmasını sağlayacaksınız. Uygulama sonrasında saçlarınızı her zaman kullandığınız uygun bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Ancak yarım saat kadar beklemeniz gerekir. Genetik olarak dökülmüş saçlar dışında, mevsimsel etkenlerle dökülen saçlar içinde yılan yağını kullanabilirsiniz.

Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bölgesel Yağ Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bölgesel Yağ Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Aloe Vera Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Ozon Yağı İçilir  mi?

Ozon Yağı İçilir mi?

Kavram Yağının Özellikleri

Kavram Yağının Özellikleri

Güncel

Sıvı Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sıvı Yağ Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6