Saç Bakım Yağları Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Saç Bakım Yağları Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Saç bakım yağları, daha güçlü ve sağlıklı saçlar için saçlara bakım uygulamak gerekir ve bu bakımda saç için özel bakım yağları ile yapılır ve saça canlılık parlaklık verir. Her saç türü ve her saç sorunu için farklı yağlardan yararlanılır. Saç bakımı için bitkisel yağlardan da oldukça fazla yararlanılır. Bitkisel yağların saç bakımı için farklı faydaları vardır.

Argan yağı, argan yağının fiyatı diğer yağlara göre biraz daha fazladır. Çünkü zor elde edilen bir yağdır. Fakat içerisinde bulunan E vitamini ile saçları besler, dökülmeleri önler, saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı saçları korur.

Ardıç yağı, saç dökülmelerini önler. Saçı güçlendirir.

Buğday yağı, yıpranmış saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Kırıkları giderir. Koparak dökülmelerin önüne geçer.

Biberiye yağı, saç dökülmelerini ve kepeği önler. Saç köklerini ve saç derisini besler. Fakat direk saça sürülmez diğer yağlarla inceltilerek sürülmelidir.

Hindistan cevizi yağı, bu yağ da saç bakımı açısından tercih edilen yağlar arasında ilk sırada yer alır. Saç derisini nemlendirerek saç kökünde meydana gelen kuruluğu giderir. Saçların yumuşamasını ve parlak görünmesini sağlar. Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Kırılarak dökülen saçlara birebirdir. İçerisinde bol miktarda bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saçı besler. Hindistan cevizi yağını temizlenmiş saça uygulamak gerekir. Yıkanmış nemli saça uygulanır ve bir saat kadar bekletilir ardından durulanır.

Hint yağı, saç tellerinin yapısını onarır ve dökülme karşıtı direnç sağlar, Hint yağı düzenli kullanımı ile oldukça iyi sonuçlar almamızı sağlar.

Menekşe yağı, saçların yumuşak ve nemli olmasını sağlar, saçları güçlendirir ve tellerini kalınlaştırır. Haftada bir uygulama ile olumlu sonuçlar alırsınız ve gözle görülür derecede fark edilir.

Susam yağı, saçların ısıya karşı direnç kazanmasını sağlar. Fön maşa perma gibi işlemler saçı yorar bu yağ ise bu işlemler sonrası tam bir kurtarıcıdır. Saçı besleyerek sağlık ve canlılık kazandırır. Saçların kırılması önler.

Badem yağı, saçların ipek gibi parlak ve yumuşak olması için vazgeçilmez yağlardan biridir. Saçların yumuşaklığına kaybettiğini düşündüğünüzde ilk uygulamanız gereken yağdır.

Yılan yağı, bayanların saç uzatma konusunda tercih ettikleri bakım yağlarından biridir. Haftada bir uygulama ile saçlarınız eskisinden çok daha hızlı uzayacaktır.

Saf zeytinyağı, zeytinyağı saçları nemlendirme ve besleme konusunda en çok başvurulan yağlardan biridir ısıtılarak kullanıldığında daha etkili sonuç sağlayacaktır.

Sarımsak yağı, saç dökülmesi şikâyeti olanlar tarafından kullanılır. Dökülme sorununa iyi gelmesi ile saçların uzamasını da kolaylaştırır.

Jojoba yağı, saç tellerinin yumuşamasını sağlayarak kırılmasını önler ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Saç bakım yağları, bu yağlar düzenli kullanım ile çok iyi sonuçlar verecek ve sizin kimyasal maddelerden uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Saç Bakım Yağları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Saç Uzatma Yağları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saç Uzatma Yağları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çilek Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çilek Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağının Zararları

Çörek Otu Yağının Zararları

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Güncel

Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?

Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır, İlk defa Eski Mısır'da kullanılan Susam yağı, bitkilerden elde edilmiş ilk yağ çeşididir. Susam tohumu tarihte bilinen ve kullanılmış il[...]

Kinoa Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kinoa Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kinoa yağı, başta Güney Amerika olmak üzere birçok dünya ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yağ her ne kadar yaygın olarak bilinse bile aslında bu yağı bi[...]

Acı Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının saça faydaları, protein ve şeker bakımında zengin olan yağ çeşitlerinden sadece biridir. Acı badem yağını tatlı badem yağından yağından ayır[...]

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon Yağı Nasıl Yapılır, Limon normalde salatalarda kullanılan ekşimsi bir tadı olan bitki çeşididir. Geçmişten beri yaşlılarımızın çaylarına damlattıkları ve[...]

Gebelikte Balık Yağı Kullanımı

Gebelikte Balık Yağı Kullanımı

Gebelikte balık yağı kullanımı, balık yağı çok sayıda doymamış yağ asidi içeren, omega 3 olarak bilinen bir üründür. İnsan vücudu bunu üretemediğinden, dışar[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6