Çam Yağı Nasıl Kullanılır?
15 Mayıs 2024

Çam Yağı Nasıl Kullanılır?

Çam Yağı Nasıl Kullanılır, Çam yağı zararlı organizma ve bakterilere karşı oldukça faydalı olan yağlardan biridir. Her ne kadar bilmesek de bazı krem ve ilaçların içinde çam yağı bulunmaktadır. Çam yağı zararlı organizmaları yok eder, saçlara oldukça etkilidir. Doğru bir şekilde kullanıldığında ise saçlarda istenilen etkiler meydana gelir. Çam ağacının dikenlerinden üretilen çam yağı saç bakımında ilk tercih edilen yağlardan biridir. Yağın saçlarda kullanımı ise uzmanlar tarafından belirlenen bir tarif ile kullanılır. Hazırlanışı oldukça kolay olan tarif çam yağının içerisine boşaltılması ile gerçekleştirilir. Ph 5.5 uyumlu 600 ml şampuan ile 2 kapak çam yağı kullanılır. Ardından şampuan kutusu iyice çalkalanır ve har saç yıkama da bu karışım kullanılır. Belirli bir süre kullanıldıktan sonra saç kepekten arınır ve kendiliğinden toparlanır.

Çam yağı saçlarda tek başına kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yağ içerik olarak oldukça etkilidir ve kullanırken uygulama sırasında hassas davranılmalıdır. Uygulama sırasında yağ bir kaba alınarak parmak uçlarıyla saç diplerine masaj şeklinde uygulanır kullanım sırasında deriye fazla bastırılmaması ve çok yağ kullanılmaması gerekir. Daha sonra 30 dakika beklenir ve organik bir şampuan ile yıkanır. Çam yağı nasıl kullanılır dersek eğer bel soğukluğu, solunum yolu problemleri, şeker, astım, romatizma sorunları ve idrar sökücü olarak da kullanılır. Çam yağı kokusu ve tadından dolayı çok tercih edilmese de kullanıldığında bir Uzman doktor kadar etkilidir. İştah artırmak ve süt artırmak içinde kullanılır. Annelere daha çok tavsiye edilmektedir çünkü kullanımın sonucunda süt oluşturarak anneleri sevindirir. Bir de anneler bu yağla badem yağını karıştırarak çatlak, morluk, kırışıklıklara uygulayabilirsiniz. Uygulama genelde akşam yatmadan önce olmalıdır 20 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Vücudumuzun ve saçlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm madde ve mineralleri çam yağı kullanarak karşılayabilirsiniz. Geçmişte Amerika'lılar tahta kurusu ve bitlere karşı da çam yağını kullanmışlardır. Ayrıca iç salgı sistemi rahatsızlıkları içinde tedavi edici etkisi vardır.

Çam yağı nasıl kullanılır?
  • Çam yağı şişkinlik ve kızarıklıklar için kullanılır. Kaşıntılar içinde etkilidir.
  • Bu yağ balgam söktürücü olarak da kullanılabilir.
  • Virüsleri kırmada oldukça başarılı olmaktadır ve virüsten korunmada kullanılır.,
  • Enerji verici etkisiyle, Vücut ve ruh sağlığı için kullanılır.
  • Adrenal yorgunluğu, stres ve depresyona karşı etken madde olarak kullanılır.
  • Ayrıca bir de çam yağı kullanımı saç dökülmelerinde kullanılır.
Saç köklerinde güçsüzlük meydana gelir ve saç dökülmeleri çoğalır genelde orta yaş üzeri erkekler için bu saç açıklığı bir sıkıntı olmaktadır. Genelde herkes ektirmeyi düşünür fakat bitkisel yollarla da çözüm olabilmektedir. Kesinlikle erkeklerin bu yağı sıklıkla ve düzenli kullanması dökülen saçların tekrardan çıkmasını sağlar fakat bu saç dökülmeleri irsi ise bu yağ ile saç tekrardan çıkmaz.

Çam Yağı Nasıl Kullanılır Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Güncel

Göğüs Yağları Nedir ve Nasıl Eritilir?

Göğüs Yağları Nedir ve Nasıl Eritilir?