Balık Yağı Zararları
15 Mayıs 2024

Balık Yağı Zararları

Balık yağı zararları, başlamadan önce balık yağının kalitesinin ve tabi ki markasının çok önemli olduğunu belirtmeliyiz, çünkü 1 kutu (60 adet) omega 3 içeren kaliteli balık yağı kapsüllerinin tamamını yutarsanız ishal olursunuz, belki birazda mide ağrınız olur, fakat mide ve bağırsak sisteminizin pırıl-pırıl olacağına hiç şüphe yoktur. Balık yağı derken üstün özellikli yani gerçekten hakiki kaliteli balık yağlarından bahsetmek gerekir. Ucuz balık yağlarının zararlarına gelecek olursak tabi ki onlar bu 'balık yağının zararları'' alanında tartışmasız kesinlikle liderdir.

Balık yağı zararları ile oluşan yan etkileri hemen ortaya çıkmaz, belli zaman geçtikten sonra ortaya çıkar. Balık yağının sizi acile götürecek kadar bir yan etkisi yoktur. Yine de tüketimi aşırıya kaçılmadan yapılmalıdır. Mide bulantısı, tat alma azlığı, burun şişliği en sık görülen yan etkileridir. Nadirde olsa E vitamininin eksikliğine yol açabilmektedir. Doğum kontrol hapları ya da kan inceltici ilaçlar balık yağıyla etkileşime girebilir ve yan etkilerinin görülmesine neden olabilir. Bu sebepten dolayı bu ilaçlarla beraber balık yağı tüketilmemelidir. Bu etkiler sırasında soğuk algınlığı, titreme, düzensiz kalp atışı görülmektedir. Bu şekilde bir etki gördüğünüzde profesyonel yardım alınız.

Balık yağı zararlarından birisi de gerektiğinden fazla alındığında ağızda koku yapar, mutluluk hormonu (Serotonin) gereğinden fazla salgılanır ve sinirliyseniz bir anda mutlu olabilirsiniz, öfkeniz dinebilir. Balık yağının gereğinden fazla tüketimi mide rahatsızlığı, kilo alımı ve kan şekerinde artışa neden olabilir.

Diyet için balık yağı kullanmayı düşünüyorsanız aşırıya kaçmadan dengeli biçimde tüketmeniz gerekmektedir ve tabi ki eğer varsa doktorunuza danışmanız gerekir. Zehirli kontamine balıklardan elde edilen balık yağları sağlığınız için tehlike oluşturur, bu sebeple kaliteli ve güvenilir markalardan alacağınız balık yağlarını tercih etmelisiniz. Balık yağları, kapsül, tablet veya jel şeklinde satışa sunulur hangisini tercih edeceğinizi doktorunuza danışarak seçiniz.

Balık Yağı Zararları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ozon Yağı İçilir  mi?

Ozon Yağı İçilir mi?

Chia Tohumu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Chia Tohumu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mavi Anemon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mavi Anemon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Sakal Çıkarır mı?

Yılan Yağı Sakal Çıkarır mı?

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Güncel

Badem Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Güncel

Vanilya Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Vanilya Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6