Kayısı Yağının Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kayısı Yağının Faydaları Nelerdir?

Kayısı Yağı Faydaları, Bilindiği üzere kayısı Doğu Anadolu bölgesinde yetişen ve bu bölgede en çok Malatya ilinde yetişmekte olan bir bitkidir. Kayısının faydalarından kozmetik ilaç yapım şirketleri de faydalanmıştır. Bu bitkinin nahoş kokusu insanlara mutluluk vermektedir. İçerindeki mineraller sayesinde cilde canlılık veren bu bitkinin başka nelere faydalı olduğunu birazdan bu makalemizde öğreneceğiz. Kayısı ülkemizde bol miktarda yetişmekte olan bir bitkidir. Bu nedenle yağının bulunması da bir o kadar kolaydır. Kayısının faydaları sadece yağında değil tam olarak diğer yerlerinden de fayda alınabilir. Kayısı yağı aslında kayısının çekirdeğinden elde edilir ve bu yağ genellikle cildin güzelleştirilmesinde kullanılan kremle içerisinde kullanılır.

Kayısı yağının faydaları saymakla bitmemektedir
 • İlk olarak kayısı yağının diğer yağlara katılarak inceltici özelliğinin olduğunu sizlere sunmak istiyorum. Yani daha açık şekilde anlatmak gerekirse katı yağların daha sıvı hale getirilmesinde bu yağ kullanılmaktadır. Diğer yağların özelliğini bozmaması bu yağı kullanmamızda bir sakınca oluşturmamaktadır.
 • İçerisinde bulunan doymamış yağ asitleri nedeni ile besleyici bir özelliğe sahiptir. İçeriğindeki doğal güçlendirici vitaminler sayesinde ve içerdiği E vitamini sayesinde cildimizi besleyerek kırıklıkların azaltılmasında etkili olur.
 • Bu yağ en çok kozmetik ürün olarak kullanılmaktadır. Sürüldüğü yerlerde aşırı rahatlama sağladığı için bu yağlar güzellik ürünü olarak kullanılır. İçeriği itibari ile nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bu yağı zeytinyağı ile karıştırarak cildinize masaj olarak uygulayabilirsiniz. Emin olunuz ki yüklü miktarda para harcadığınız birçok üründen daha faydalı olan bu yağ çok daha ucuz fiyata sizlere ulaşacaktır.
 • Bu yağı aldığınız siyah nokta temizleyici ya da yüz temizleyici ürünlere karıştırarak da kullanabilirsiniz.
 • Kuru cilt problemlerinde dolayı kaynaklanan kaşıntıları bu yağ sayesinde kolayca giderebilirsiniz.
 • Bu yağ içerdiği mineraller sayesinde saçlarınıza daha dinç ve daha parlak bir görünüm verir. Piyasada bulunan ve sırf saçları canlı ve parlak tutmak için yapılmış kimyasal ürünlerden kat kat daha faydalıdır. Bu yağı saçınızda denemeden dışarıda satılan kimyasallara para vermemeniz önerilmektedir.
 • Saça ve saç derisine yapacağınız yarım saatlik masajın ardından kepek sorunlarının da çözüldüğünü göreceksiniz.
 • Bu yağı son olarak bebeklere yapılan masajlarda ya da yetişkinlere yapılan stres masajların da kullanabilirsiniz. Bu tür kullanımlarınız için bu yağ oldukça uygundur.
 • Bu yağ doğru kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırarak kişinin stresten kurtulmasına etkili olmaktadır.
Bu yağı ağız yoluyla tüketmek isterseniz ürünün kullanım kılavuzunu okumalısınız ve hangi ürünlerle tüketilebileceğini öğrenmelisiniz. Bu tür ürünler fazla tüketildiğinde zehirlenmelere yol açabilmektedir. Her yağın içeriği farklıdır. Bu nedenle bu yağ diğer yağlarla karıştırılmaması gerekmektedir. Ayçiçek yağı, mısır özü yağı gibi yağlar gibi yağlar yemek yapımında bol miktarda kullanılabilir fakat bu yağ kesinlikle bu kadar bol kullanılmamalıdır.

Kayısı Yağının Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Göbek Yağı Nasıl Eritilir?

Göbek Yağı Nasıl Eritilir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Badem Yağı Sakal İçin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Sakal İçin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

20 50 Motor Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

20 50 Motor Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır?

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır?

Güncel

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6