Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları, Üzüm çekirdeği yağı üzüm meyvesinin çekirdeklerinde elde edilmekte olan bir tür bitkisel yağdır. Bu bitki hemen hemen Türkiye'nin her yerinde yetişmektedir. Genel olarak bu bitki asma şeklinde yetişir ve bu bitkiden yapılmakta olan yağ birçok şeye faydalı gelmektedir. Bu makalemizde sizlere üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları konusuna değineceğiz. Şarap üretimi sırasında suyu sıkılmakta olan üzümlerin çekirdeklerinin ayrıştırılmasıyla ayrıştırılan çekirdeklerden çok az miktarda yağ çıkar ve üzüm yağı çekirdeği üzüm fabrikasında bu şekilde elde edilir. Soğuk presle elde edilmekte olan üzüm çekirdeği yağı daha sağlıklı olacaktır ve böylelikle çekirdekteki yağın çıkarılması için hiçbir şekilde kimyasal madde kullanılmadığı için daha faydalı olacaktır. Fakat almış olduğunuz üzüm çekirdeği yağının ambalajı üzerinde nasıl üretildiği yazılmıyorsa kimyasal maddelerle elde edilmiş demektir. Üzüm çekirdeği yağının cilde birçok faydası olmaktadır ve üzüm çekirdeği yağını genellikle bayanlar sıkça kullanmaktadır. Bu yağın kullanılmasıyla ciltlerde oluşmakta olan bazı problemler giderildiği için bayanların ilk tercihi olmuştur. Cilt sağlığını korumak için nemlendiricilerle karışım elde ederek de kullanılabilir. Üzüm çekirdeği yağı içeriğinde antioksidan madde, A vitamini, omega6 içerdiğinden dolayı faydaları saymakla bitmez. Katkısız ve doğal olan bu yağın kullanımında süreklilik sağlanırsa eğer faydaları görülecektir.

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir?
 • Ciltte oluşmakta olan akne ve sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Üzüm çekirdeği yağı orta derecede olan sivilceleri, yara izlerini ve diğer oluşum gösteren cilt yaralarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Lekelere karşı etkilidir: Üzüm çekirdeği yağında bulunmakta olan linoleik asit iltihap gidericidir ve cildi nemlendirici etki gösterir.
 • Kuru ciltlerde, ciltte oluşan egzama da ve güneş lekelerinin giderilmesinde kullanılır.
 • Ciltte oluşan kırışıklıkları giderir: Üzüm çekirdeği yağının ciltteki gözenekleri açıcı etkisi vardır ve bu sayede yaşlanmaya karşı etkiler oluşturur, yaşlanmayı önler. Dudaklarda oluşan çatlakları ve ciltte oluşan çizgileri giderir.
 • Göz altında oluşan morlukları yok eder: Göz altında oluşmakta olan morlukların giderilmesinde morluk oluşan bölgeye birkaç damla bu yağdan damlatarak parmağımızla hafifçe masaj uygularız ve birkaç hafta boyunca bu uygulamayı devam ettirerek etkisini göstermesini sağlarız.
 • Oluşmakta olan varis problemleri için sizlere alternatif bir bitkisel ilaç tedavisi sağlamaktadır.
 • Cildi besler, nemlendirir ve cilde parlaklık sağlayarak birçok tıbbı ilaçtan daha fazla etki gösterir.
 • Dışarıdan yüksek fiyatlara almış olduğunuz birçok kozmetik üründen daha fazla işe yarayarak cildinizde etkisini gösterir.
 • Cilt sıkıştırıcı bir etkisi vardır ve ciltte oluşmakta olan sarkıkları giderir.
 • Cildin renk tonunu dengede tutar ve ince olan çizgileri yok eder.
 • Sıcak yaz aylarında özellikle de tatil günlerimizde cildimize oldukça rahatsızlık verici olan güneş ışıklarının zararlı etkilerinden koruyarak bir güneş kremi kadar etki gösterir.
Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları yukarıda belirtildiği gibi olmaktadır. Bu yağın kullanımı eskilerden beri devam ederek günümüze kadar ulaşmıştır. Bu yağın faydalarını cildinizde görmek için kesinlikle orijinal olmasına dikkat edin ve bu yağı güvenilir olan aktarlardan ya da kozmetik ürünlerin satılmış olduğu yerlerden temin edin.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Yorumları

soru

Kelebek

05 Mayıs 2024 Pazar

ÜZüm çekirdeğinin çok faydlı ve bu nedenle de maddi olarak değerinin çok yüksek olduğunu öğrendim. bana üzüm çekirdeği yağı ile cildimdeki güneş lekelerinin çıkacağı bilgisi verildi. Bir yerde üzüm ç.ekirdeği yağını hazır buldum ve oldukça uygun. Acaba orijinal olmama ihtimali var mıdır?

Cevap yaz
cevap

Admin

05 Mayıs 2024 Pazar

Evet, üzüm çekirdeği yağı cilt bakımında faydalı olabilir, ancak piyasada sahteleri de bulunabilir. Ürünļn güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olmak için, bilinen markaları veya sertifikalı ürünleri tercih etmenizi öneririm. Kullanıcı yorumlarını ve ürün incelemelerini de dikkate almak iyi bir fikir olabilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Limon Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Limon Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6