Masaj Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Masaj Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Masaj Yağı, En çok masaj salonlarında kullanılan ve cildin rahatlamasına etkili olan masaj yağları günümüzde de oldukça kullanılmaktadır. Masaj yağları çeşitli bitkisel yağlardan üretilmektedir. Kullanılan masaj yağının markası çok önemlidir. Kötü markaların masaj yağları sadece kayganlık hissi vermekten başka bir işe yaramamaktadır. Bu yağlar sprey olarak ya da damla olarak kullanılabilmektedir. Masaj yağları eski zamanlarda sporcuların spordan sonra vücutlarını rahatlatmak ve onlara masaj yapmak amacıyla kullanılmış bir çeşit bitkisel yağlar karışımıdır. Orijinal masaj yağları birçok şifalı ve cilde faydalı bitki yağlarının karıştırılması ile elde edilmiş bir karışımdır. Masaj yağı etkisini vücutta kesinlikle göstermelidir. Sizlere iyi hisler vererek sizleri rahatlatmalıdır. Zira sadece kayganlık hissi vermesi o yağın hiçbir özelliğinin olmadığını da ortaya koymaktadır. İyi bir masaj yağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi masaj yağının içeriğidir. İçeriğinde hangi bitkilerin özü olduğu bir masaj yağı için oldukça önemlidir. Masaj yağını alırken bir dikkat edilmesi gereken husus ise markasıdır. Kötü markalardan kesinlikle kaçınmalısınız. Siz vücudunuzun rahatladığını düşünürken vücudunuz aslında zarar görüyor olabilir.

Masaj yağları Uzman kişiler tarafından vücuda uygulanmalıdır. Vücuda uygulanırken iyice sürülerek yedirilmesi ve doğru masajın yapılması gerekmektedir. Deride bulunan çatlaklar, yaralar, ezilmeler üzerine masaj yağları kesinlikle uygulanmamalıdır. Burada enfeksiyonlara ve yan etkilere neden olabilir. Masaj yağı her zaman bilen kişiler tarafından uygulanmalıdır. Yanlış yapılan masajlar bazı kas sorunlarına neden olabilmektedir. Bu yağı küçük çocuklardan uzak tutmalısınız. Masaj yapılırken kullanılan bu yağ göze temas ettirilmemelidir. Çünkü içerisinde bulunan yakıcı maddeler gözün zarar görmesine ve görme bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu yağ masaj yapılacak bölgeye bol miktarda sürülerek iyice yedirilir. Kesinlikle ağız yoluyla bu yağ kullanılmamalıdır. Zehirleyici etkisi nedeniyle yutulmamalıdır. Unutulmamalıdır ki masaj yağı en fazla günde 2 kere kullanılır. Bu yağın ani hallerde görülen yan etkileri ve alerjik nedenlerden kaynaklanan sorunlar görüldüğünde acilen bir cildiye uzmanına görünmelisiniz.

Masaj yağının bazı kullanım alanları şunlardır
 • Spor salonlarında ya da evlerimizde yaptığımız egzersizler sonunda vücudumuzda oluşan ağrılar ya da burkulmalarda bölgeye uygulanacak masaj öncesinde sürülür. Böylece kolay ve güvenli bir şekilde masaj yapmaya olanak sağlar.
 • Vücudun tüm eklem yerlerinde ve tüm bölgelerinde masaj amacı ile kullanılmaktadır.
 • Bazı tedavisi olmayan hastalıklar ve ağrıların masaj ile giderilmesinde masajdan önce kullanılır.
 • Kireçlenme gerçekleşen bölgelerde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.
 • Bu yağ aynı zamanda fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde Uzman kişiler tarafından kullanılmaktadır.
 • Bebeklere yapılan rahatlatma masajında bu yağı aşırı dozda olmamak şartı ile kullanabilirsiniz.
Kullanım alanlarını da bu şekilde sıraladığımız masaj yağını sizlerde kozmetik bakım ürünleri satılan yerlerde ya da İnternet alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ürünü alırken orijinal olup olmadığına, markasına ve içeriğine dikkat ederek alınız. Eğer içerdiği maddelerden birine alerjiniz varsa doktorunuzdan tavsiyeler alın.

Masaj Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ozon Yağı Faydaları Nelerdir?

Ozon Yağı Faydaları Nelerdir?

Göbek Yağı Nasıl Eritilir?

Göbek Yağı Nasıl Eritilir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Susam Yağı Nasıl Yapılır?

Yağ Yakan Bitkiler Nelerdir?

Yağ Yakan Bitkiler Nelerdir?

Çay Ağacı Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Rezene Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Rezene Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Badem Yağı Kullanımı

Hamilelikte Badem Yağı Kullanımı

Güncel

Tuz Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tuz Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çörek Otu Yağı Kullanımı

Çörek Otu Yağı Kullanımı

Güncel

Gebelikte Balık Yağı Kullanımı

Gebelikte Balık Yağı Kullanımı

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6