Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları, Jojoba yağı doğal bakım ürünlerinin özünde daha çok kullanılan bir bitki türüdür. Yağ asidi ve yağ esterlerinden oluşan bu yağ çeşidi, doymamış yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Jojoba yağı saça ve cilde masaj olarak şampuan ve krem haricinde kullanılan bir yağ çeşididir. Avuç içine koyulan yağ bir defalık saç için yeterli olmaktadır. Jojoba yağının saça uygulanma şekli ise kuru bir saça çok olmamak şartı ile bir miktar jojoba yağı sürülür. Saçın her yanına yedirilmesi için ya tarak ya da masaj yardımı ile iyice sürülür ve yağlanan saç yarım saat bu şekilde bekletilir bekletilen bu saç daha sonra şampuan yardımı ile saç yıkanır. Fakat vaktim yok yarım saat yağı bekleyemem deniliyorsa bir şampuan kutusunun içine 2 yemek kaşığı jojoba yağı eklenerek çalkalanır ve iyice karıştırılır. Bu arada şampuan kullanırken saça aynı zamanda jojoba uygulaması da yapmış olursunuz. Bunun yanı sıra ıslak ya da kuru saça çok az miktarda bu yağı kullanarak saçın çabuk şekil almasını kolaylaştırmış olursunuz.

Jojoba yağının saça faydaları ise oldukça etkili olmaktadır. Örneğin jojoba yağı saç tellerine zarar vermez. Saç kırılmalarını önler bu nedenle saç uygulamalardan sonra daha canlı, parlak ve doğal bir görünüme sahip olur. Tabi aynı zamanda saçın hızlı şekilde uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Jojoba yağı bir de ek olarak kepeği önler, ölü hücreleri yeniler.

Jojoba yağının saça faydaları nelerdir?
 • Saç ve ciltte oldukça iyi bir nemlendirici özelliği olmaktadır.
 • Saça oldukça güzel bir parlaklık verir.
 • Saçın oldukça büyümesini sağlar.
 • Saç kremi olarak kullanılma özelliğine sahiptir.
Saçlarımız birçok neden yüzünden yıpranmaktadır. Kimyasallar, saç düzleştiriciler, şekillendiriciler, fırçalar, boyalar, kurutma makinaları gibi işlemler saçlarımızın daha çabuk sönmesine ve kırılmasına neden olmaktadır. Fakat bunu önlemek için jojoba yağlarından faydalanabiliriz. Bu yağ bütün saç tiplerinde kullanılabilir ve hiçbir yan etki de sağlamaz. Kuru saçlara uygulandığında nemlendiren ve yağlı saçlara uygulandığında nem oranını dengeleyen jojoba yağı saç bakımında en etkili yağlardan biri olarak bilinir. Artık günümüzde birçok şampuanda jojoba yağı bulunmaktadır.

Jojoba yağı saçlarda olduğu kadarda ciltte de bir o kadar etkili olmaktadır bu yağ ciltteki yağ oranını ayarlar ve gözenekleri temizler. Jojoba yağı özellikle kuru saçlara nem kazandırmak için saç serumu olarak da kullanılabilmektedir. Kıvırcık ve inatçı saçları yumuşatır ve açılmasında, kolay taranmasında katkı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra saçınızla aranız iyiyse bile mutlaka jojoba yağı birkaç damla kullanın bu size artı canlılık ve parlaklık katacaktır. Jojoba yağının düzenli kullanımı ise tüm saç sorunlarını ortadan kaldırarak daha hızlı ve daha kolay uzamasını sağlamaktadır. Bu yağ incelen saç tellerini kalınlaştırır ve ölü hücrelerinin büyümesini teşvik eder. Saç derinize ise jojoba yağı ile masaj yapmak kan dolaşımı hızlandırmaktadır. Saçınız kuru ise jojoba yağını sürün ve 5 dakika bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın o zaman saçlarınızdaki nem oranını görüp ve şaşıracaksınız.

Ayrıca jojoba yağının saçlar için 6 faydası
 • Doğal saç yağı ile benzerlik gösterir.
 • Onarıcı ve besleyici etkilidir.
 • Yoğun nemlendirici özelliğine sahiptir.
 • Antibakteriyel olmaktadır.
 • Saç kaybını önleyici etkisi vardır.
 • Saç uzatmaya ve güçlendirmeyi destekler.
Bu arada jojoba yağı, moleküller yapısıyla doğal saç yağına bire bir benzemektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Badem Yağı Kirpik

Badem Yağı Kirpik

Haber Bülteni

Güncel

Acı Elma Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Acı Elma Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Güncel

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6