Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
15 Mayıs 2024

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Nar çekirdeği yağı nasıl kullanılır, Nar antioksidan bakımından çok zengin bir meyvedir. Ne şanslıyız ki nar bizim ülkemizde en çok üretilen ülkeler arasındadır. Kimi insanlar nar yemeyi biraz zahmetli bulsalar da nar c ve k vitamini açısından çok zengin bir meyvedir. Ayrıca narda bol miktarda potasyumda bulunmaktadır. Ayrıca narı sadece yiyerek değil de nar çekirdeği yağı olarak da kullanabilirsiniz. Nar çekirdeği yağı kullanarak cildinizde oluşan yaşlanmayı durdurabilirsiniz ve cildinize parlak ve nemli bir görünümde verebilirsiniz. Az miktarda nar çekirdeği yağını cildinize sürerek cildinizde oluşan kurumaları da giderebilirsiniz. Nar çekirdeği yağı aynı zamanda kalbinde büyük bir dostudur. Yüksek tansiyonun başlıca düşmanı olmaktadır. Belli başlı doktorların kürlerini bu konuda kullanabilirsiniz. Zaten nar çekirdeği yağı genelde kür olarak kullanılmaktadır. Kalp de kolesterolün birikmesine engel olarak bireylerin kalp krizi geçirme riskini çok aşağılara çektiği de bilinmektedir. Nar çekirdeği yağı hem vücuda sürülerek hem de kürler halinde kullanılarak vücutta kanser oluşması riskini çok çok aşağılara çekecektir. Nar çekirdeği yağı içerisindeki antioksidanlar sayesinde hücrelerin zarar görmelerine engel olarak vücutta zararlı hücre veya ölü hücre oluşmasına engel olacaktır. Nar çekirdeği yağı vücutta kolesterol oluşumunu engelleyerek vücutta kötü yağların depolanmasına fırsat vermeyecektir. Bu sayede kişilerin kilo vermesine de yardımcı olmuş olacaktır. Ayrıca vücutta oluşabilecek iltihaplara da fırsat vermeyen nar çekirdeği yağı kas ağrılarına da birebir çözüm sunmaktadır.

Nar çiçeği yağı vücuttaki sivilcelere de çok iyi gelmektedir. Küçük bir pamuk yardımı ile birkaç damla nar çekirdeği yağını pamuğa damlatarak direk sivilcelere uygulayabilirsiniz. Bağışıklık sistemine de çok büyük katkıda bulunan nar çekirdeği yağı içerisindeki b ve c vitaminleri sayesinde vücudunuza dinçlik ve kuvvet verir. Nar çekirdeği yağı belli başlı birkaç yağ ile de karıştırılarak yapılan kürler ile kullanılmaktadır. Ayrıca cildinizdeki lekelere de çok iyi gelmektedir. Küçük bir pamuğa 2-3 damla nar çekirdeği yağı damlatın ve direk lekelerin üzerine uygulayın. Saçlarınızda koparak dökülmeler ve kepeklenme problemleri var ise bu problemler içinde çok önemlidir. Nar çekirdeği yağını direk ellerinize biraz dökerek saçınıza uygulayabilirsiniz. 30 dakika kadar beklettikten sonra şampuanlı su ile durulamanız da yarar vardır, aksi halde saçınızın daha da yağlı bir hal almasına neden olabilirsiniz. Saç derilerine de aynı şekilde uygulayarak saç derinizde oluşan yaralara da çok iyi gelecektir. Nar çekirdeği yağı cildinize pürüzsüz bir görünümde kazandırmaktadır. Nar çekirdeği yağını 2-3 damla kadar cildinize sürün ve iyice ovalayın, bunu her gün düzenli olarak uygulamanız sizin için daha etkili olacaktır. Nar çekirdeği yağı hormon dengesizliğine de çok iyi gelmektedir. Fakat bütün bu anlatılanlara rağmen bir hekime başvurmadan kesinlikle nar çekirdeği yağı kullanmamalısınız.

Nar çekirdeği yağı oldukça pahalı bir ürün olmaktadır. Günlük 2-3 damla kullanmanız yeterli olacaktır. 2-3 damla kadar bir pamuğa damlatarak cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda başka yağlar ile de karıştırarak daha verimli bir kür elde edebilirsiniz de. Göz altlarına sürmekten kaçınınız gözünüze kaçtığı takdirde çok yakıcı olabilmektedir. Nar çekirdeği yağını piyasada kaliteli olarak bilinen tabletler şeklinde de alıp kullanabilirsiniz. Nar çekirdeği yağını bir uzmana danışmadan kesinlikle ağız yolu ile kullanmayınız. Nar çekirdeği yağının belli başlı bir yan etkisi bulunmamakla birlikte, tansiyon hastalarının veya hamilelerin kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Nar çekirdeği yağını genellikle nar ekşisi ile karıştırmaktadırlar, bu kanıya sakın düşmemelisiniz. Nar ekşisi ile nar çekirdeği yağı çok farklı ürünlerdir.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Haber Bülteni

Güncel

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6