Selülit Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Selülit Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Yağı, Selülit problemi birçok kişinin özellikle de bayanların vücutlarında oluşum göstermekte olan yağlar olarak bilinmektedir. Bu problem bayanlarda görüldüğü gibi erkeklerde de görülme olasılığı çok fazladır. Bel bölgelerinde oluşum göstermekte olan selülitler sürekli olarak ilerleme göstererek can sıkıcı bir durum olur. Bu problem kişilerde üç aşamada ilerleme göstermektedir. İlk olarak dolaşım bozukluğu oluşur, damarlarda olan su dokulara ulaşır ve dokuların su ile dolması ile duyarlılık sağlanır, ikinci aşamada ödemler oluşur ve şişkinlik belirginleşir, son aşama olan üçüncü aşamada ise dokularda birikme gösteren yağ, su ve tuz molekülleri vücut tarafından kullanılamaz ve selülit problemleri başlar. Genel olarak bu oluşum vücudun kalça bölgesinde, kollarda, bacaklarda, bel bölgelerinde ve göbek bölgelerinde oluşum gösterir. Selülit oluşumu genel olarak genetik olabilmektedir, hormon bozukluklarından meydana gelir, kan dolaşımı olmayışından oluşur, bağ dokularındaki zayıflık yol açar, kötü olan alışkanlıklar etkiler, oluşum gösteren stres ve kişilerde aşırı hareketsizlik selülit oluşumunu oluşturur.

Selülit yağı nelerdir ve bu yağın elde edilmesinde kullanılmakta olan bitkileri sizlerle paylaşacağım. Selülit yağlarını açıklamak gerekirse, bu yağlar doğal olarak katkı maddesi olmadan doğadan birkaç işlem uygulanarak kişilerin kullanımına sunulan bitki yağlarıdır. Kesinlikle oluşum göstermekte olan selülitlerin giderilmesinde kullanımı sağlanır.

Selülit yağı çeşitleri
 • Susam yağı: Vücutta hızlıca emildiği için kişilerde selülit oluşumlarını engeller. Selülit olan bölgeye haricen masaj yapılarak uygulanmaktadır. Masaj uygulanan bölgede bu yağ birkaç saat bekletildikten sonra ılık su ile duş alınmalıdır. Bu uygulama selülit olan bölgeye her gün uygulanmalıdır. Bu yağ düzenli olarak kullanılırsa eğer dört ay sonunda selülitler ortadan kalkacaktır.
 • Buğday yağı: Selülit oluşan bölgeye selülitlerin giderilmesi için kullanılır. Buğday yağı selülit olan bölgeye bir yemek kaşığı biberiye yağı ile karıştırılarak uygulanınca daha etkili olacaktır. Bu yağı uyguladıktan sonra birkaç saat içerisinde o bölgeyi yıkamalısınız.
 • Jojoba yağı: Selülit giderici olan bu yağ yukarıda belirtilmekte olan yağlar gibi kullanımı sağlanmalıdır. Selülitlerin giderilmesinde kesin çözüm oluşturur ve bir daha selülit oluşmasını engeller.
 • Limon yağı: Limon yağının yağ yakıcı bir özelliği vardır ve selülit olan bölgeye harici olarak masaj yapılarak uygulanır. Bu yağın kullanımına ek olarak zeytinyağı ilave edilirse bu karışım selülit gidermede daha etkili olacaktır. Bu yağ selülit olan bölgeye haftada birkaç kez uygulanabilir.
 • Ardıç yağı: Selülit olan bölgeye harici olarak masaj yapılarak uygulanır ve uygulanan bölge bir bandajla sarılır. Bu sayede ciltte terleme oluşması ile selülitler ciltten atılır. Bu uygulamayı haftada iki kez cildinize uygulamalısınız.
 • Portakal yağı: Selülitleri ortadan kaldırmak amacıyla bu yağ kullanılır. Portakal yağı selülitlerin yakılmasında etkilidir ve buğday yağı ile kullanıldığında etkisi daha da artış gösterecektir.
 • Üzüm çekirdeği yağı: bu yağın kullanımında selülit problemleri ortadan kaldırılır. Hücreleri yenileyici olan üzüm çekirdeği yağı selülit oluşan bölgeyi de yeniler. Haftada iki kez uygulanmalıdır.
Yukarıda belirtilmekte olan selülit yağı çeşitleri kullanımında oldukça fayda sağlayacak olup sizlerde de bu türden selülit problemleri varsa onları giderici etki sağlayacaktır. Selülit yağlarının doğal olarak imal edilmiş olanı yani orijinal olanı alınmalıdır. Aksi taktirde kullanımında faydanın yanı sıra cildinizde tahribat oluşturacaktır.

Selülit Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mavi Anemon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mavi Anemon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yosun Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yosun Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Havuç Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Havuç Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Göbek Yağı Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Göbek Yağı Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Güncel

Susam Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Susam Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6