Bronzlaştırıcı Yağ Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bronzlaştırıcı Yağ Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bronzlaştırıcı Yağ, Hepimiz yazın gelmesini dört gözle beklemekteyiz. Bir an önce yaz gelsin uzun bir dönem olan çalışma hayatından sonra üzerimizdeki stresi hemen atalım isteriz. Yaz geldiğinde ise tatilde denize girerken bikiniler giyilecek olduğundan dolayı diyetlere başlayıp, kendimize daha iyi bakarız. Bu aşamada özellikle de bayanlar bronzlaşmak isterler. Bronzlaşmak tüm bayanların arzu etmiş olduğu bir husus olmaktadır fakat bu husus bilindiği kadar kolay olmamaktadır. Bronzlaşırken sağlığında olumsuz olarak etkilenmemesi gereklidir. Bu konuda oldukça temkinli davranılmalıdır. Bu konuda vücudunuzun sağlıklı bir şekilde bronzlaşmasını sağlayacak türden olan bronzlaştırıcı yağ kullanmanız önerilmektedir. Piyasada bu türden olan birçok çeşit yağ bulunmaktadır. Bu yağlardan bazılarını sizinle paylaşalım.

Bronzlaştırıcı yağ ve nasıl yapılır?
  • Çikolatalı bronzlaştırıcı yağ: Susam yağı (20 gram), zeytinyağı (20 gram), saf çikolata (25 gram), bergamot yağı (10 gram) temin edilmelidir. Hazırlanışı ise: Hazırlanmış olan tüm malzemeler bir kap içerisine alınır ve karıştırılır, sonrasında çikolata da içerisine rendelenir, hazırlanan karışım tüpte eritilir ve karışım hazır olunca güneşe çıkmadan önce cilde uygulanır.
  • Havuçlu bronzlaştırıcı yağ: Zeytinyağı (10 gram), tarçın yağı (10 gram), havuç yağı (15 gram), E vitamini kapsülü 1 adet. Temin edilen bütün malzemeler güzelce karıştırılır, cam bir kaba alınır kapağı kapatılarak birkaç saat bekletilr ve güneşe çıkmadan önce cilde uygulanır.
  • Limon kabuğu bronzlaştırıcı yağ: Nane yaprağı (4-5 adet), limon kabuğu (Yarım parça), iki yemek kaşığı zeytinyağı ve sarı kantaron bir tutam. Yapılışı: Hazırlanan tüm malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır ve cam bir kaba alınır, sonrasında üç hafta o cam kapta güneş altında bekletilir ve bronzlaşmak için güneşe çıkmadan önce kullanılır.
  • Üzüm çekirdeği bronzlaştırıcı yağ: Üzüm çekirdeği yağı (10 gram), kakao yağı (10 gram), karanfil yağı (10 gram), ceviz yağı (5 gram) Yapılışı: Temin edilen yağlar bir kaba alınarak birbiri ile iyice özleşmesi için birkaç gün bekletilir ve güneşe çıkmadan 15 dakika önce kullanımı sağlanır.
Bronzlaştırıcı yağ hazırlanışı konusunda sizler için birtakım bilgiler sağladık. Bu yağların kullanımında deride mikro çizikler oluşmamaktadır, cildin nefes almasını kolaylaştırır, ciltteki hücrelerin yenilenmesi sağlanır, cildin bariyer korumasını destekler, ciltte oluşan stres belirtilerini giderir, cildi besler ve cilde nemlilik sağlar, cilt çatlaklarının giderilmesini sağlar, ciltte uyumluluk sağlar, ciltte antioksidan bir etki oluşturur ve cilde uygulanması açısından oldukça kolaylık sağlar. Bronzlaştırıcı yağın cilde uygulanması güneşe çıkmadan 15 dakika önce olmalıdır ve bu yağın kullanımında doğal olanı tercih edilmelidir. Verilmekte olan bronzlaştırıcı yağ tariflerine göre hazırlanırsa eğer sizler için kesinlikle fayda sağlayacaktır ve içeriğinde kimyasal maddeler kullanılmadığından dolayı kesinlikle kullanımı açısından ve sağlık açısından önemli etkiler oluşturacaktır. Sizlerde vücudunuzda sağlıklı bir bronzlaşma istiyorsanız eğer belirtilmekte olan talimatlara uymalısınız. Güneş yağları birçok satıcı tarafından çok uygun fiyatlara satılmaktadır fakat güvenilir olanının bulunması kolay olmamaktadır. Bronzlaştırıcı olan yağların orijinal olanları eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Bronzlaştırıcı Yağ Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Yağ Bitkileri Hangileridir?

Yağ Ayırıcı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yağ Ayırıcı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Keratin Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Keratin Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağı Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağı Faydaları Nelerdir?

Limon Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Limon Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Yağ Yapan Besinler Nelerdir?

Yağ Yapan Besinler Nelerdir?