Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?
20 Haziran 2024

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlar için oldukça faydalı olan yılan yağının kullanımı son derece kolaydır. Kullanımına geçmeden önce yılan yağı, saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılayacak niteliktedir. İçerisinde yüksek oranda omega 3 bulunması, saçların köklerinden ucuna kadar beslenmesini sağlar. Bilhassa eski Mısırlı ve Çinli kadınlar, saçlarına yılan yağı ile sürekli maske yaparak uygulamışlardır. Eskiden günümüze kadar devam eden bu yöntem, saç dökülmesini azaltıp saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Aynı zamanda genetik faktörlerden kaynaklanmayan saç dökülmelerini düzenli kullanılması halinde yavaşlatır ve belli bir zaman sonrasında durdurur. Herkes rahatlıkla yılan yağını kullanabilir. Ancak vücudu hassas olan kişilerin yılan yağı kullanmadan önce alerji testi yaptırmalarında fayda vardır. Bu testin yapılması oldukça basittir ve kişilerin en fazla yarım saatini alır.

Yılan yağının kullanımı, diğer bitkisel yağlar kadar kolaydır. Yılan yağını kullanmadan önce saçların iyi bir şekilde taranması veya fırçalanması gerekir. Ardından özellikle seyrelme görülen saç diplerine parmak uçlarınız ile yılan yağı sürüp masaj yapmanız önerilir. Devamında saçların tüm dip kısımlarına aynı işlem uygulanır ve yaklaşık 2 saat kadar saçlar bu şekilde bekletilir. Eğer saç uçlarınızda da kırılma gibi sorunlar var ise yılan yağını saçlarınızın dip kısmından başlayıp uçlarına doğru sürebilirsiniz.

Sürenin ardından saçları doğal ve organik olan şampuan ile köpürtüp durulayın. Yılan yağı maskesini haftada iki veya üç gün saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlar yıkandıktan sonra ilk yarım saat herhangi bir cihaz ile kurutulmamalıdır ve kendi haline bırakılmalıdır.

Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
 • Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
 • Yılan yağı, saçların her türlü bakımını sağlarken bir yandan da güzel bir şekilde çoğalmasını sağlar.
 • Zayıflamış ve uçları kırılmış olan saçların güçlenmesinde etkilidir.
 • Bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan bu yağ ile saçların haftalık bakımı yapılabilir.
 • Genetik olmayan saç dökülmelerini önler.
 • Erkeklerde veya kadınlarda görülen saç sorunlarının çözülmesinde fayda sağlar.
 • Saçların ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin çoğunu karşılar.
 • Kuru olan saç tellerinin nemli olmasını sağlar.
 • Saçlara hacim verir ve canlılık katar.
 • Kötü hava koşullarından dolayı yıpranmış olan saçların canlanmasını sağlar.

Saçlar İçin Yılan Yağı Kürü
 • 1 yemek kaşığı yılan yağı
 • Saç bonesi
 • 1 şeker kaşığı badem yağı

Hazırlanış ve Uygulama:

Yılan yağını ve badem yağını bir karıştırma kabının içerisine alıp karıştırın. Saçların dip kısımlarından başlayın ve uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. Ardından saçları toplayın ve bone ile sarın. Bu şekilde birkaç saat bekletin ve sürenin ardından organik bir şampuan ile saçları temizleyin. Bu kür tarifini haftada bir kere uygulamanızda sakınca yoktur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

derya

13 Nisan 2024 Cumartesi

ben uyumadan once kulanıyorum ve sabah uyandığımda duruluyorum zararlımıdır

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Eğer kullandığınız ürünün talimatlarında gece boyunca kullanılabileceği belirtiliyorsa, sorun olmayabilir. Ancak, ürünün ciltte uzun süre kalması tahrişe veya diğer olumsuz etkiler yaratabilir. En iyisi ürünün kullanım talimatlarına uymak ve eğer emin değilseniz bir dermatoloğa danışmaktır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yılan Yağı Zararları Nelerdir?

Yılan Yağı Zararları Nelerdir?

Haber Bülteni