Ozon Yağı Ne İşe Yarar?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ozon Yağı Ne İşe Yarar?

Ozon yağı ne işe yarar, ozon yağı genel vücut güzelliği ve aynı zamanda çeşitli hastalıkların tedavisi için tercih edilen yağlardan biridir. Vücut için birçok faydası olan ozon yağı özellikle yanık tedavisinde son derece etkili olmaktadır. Yanığın ardından olabilecek leke ve izlerin giderilmesi için tercih edilmektedir. Cildin daha canlı görünmesine fayda sağladığı gibi cilt kusurlarının da giderilmesini de hedeflemektedir. Dünyada pek çok ülkede tercih edilen ozon yağı diğer yağ çeşitleri gibi evde değil, ozon tedavi merkezlerinden uygulanmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinde alternatif olarak tercih edilebiliyor. Hastalıkların haricin de ozon yağı güzellik için estetik ve kozmetik alanın da kullanılmaktadır.


Ozon Yağı Ne İşe Yarar?


İyileşmeyen yaralar: Ozon yağı şeker hastalığından dolayı meydana gelmiş ayak yaralarının ve normal yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Şeker hastalığı olan kişilerde meydana gelen yaralar geç iyileşme göstermektedir. Ancak ozon yağı sayesinde bu yaralar zaman kaybetmeden iyileşebilir.

Kanser: Kemoterapiden dolayı hastanın gördüğü psikolojik ve fiziksel zararı azaltmak amacıyla ozon yağı uygulanabilir. Bu yöntemin kanserli hastalara uygulanmasında en önemli etken de hücre yenileyici olması ve iyileşme sürecini hızlandırmasıdır.

Eklem ve Romatizmal Ağrılar: Eklem romatizması, Akdeniz ateşi ve kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara nende olan iltihapların iyileşme göstermesinde fayda sağlar. Aynı zamanda oluşan ağrıların dindirilmesini sağlar ve kişilere yaşam kalitesi sunar.

Virüs Kaynaklı Hastalıklar: virüslerin zamanla organizmalara vermiş olduğu hasar ve zararların giderilmesi için tercih edilebilir.

Selülit: oksijen seviyesinde artış meydana gelmesi ile hücre metabolizması da hızlanır. Bu sayede hücrelerin azalmasını sağlamak da kişide selülit sorununun azaltacaktır. Ozon yağını birkaç uygulama sonrasında selülitler tamamen yok edilecektir.

Bağırsak Hastalıkları: Kronik kabızlık sorunu, tuvalete çıkamama, bağırsak kanseri, tenya, kıl kurdu, bağırsaklarda görülen solucan ve kolit gibi bağırsak fonksiyonlarını yavaşlatan sorunların giderilmesinde ozon yağı uygulanabilir.

Nörolojik Hastalıklar: Sinirlerin yıpranmasına nende olan sinirsel hastalıklar ve buna bağlı olarak gelişme gösteren vücut fonksiyonları kişilerde sinir sisteminin bozulmasına nende oluyor. Böyle durumlarda ozon yağından faydalanmanız sinirlerinizi yatıştıracaktır ve sinir kaslarının güçlenmesinde fayda sağlayacaktır.

Yorgunluk: Günümüzde herkesin ortak sorunlarından biri olan yorgunluk hissinin giderilmesi için ozon yağı son derece faydalıdır. Düzenli alınan ozon yağı kişilere enerji verir ve bıkkınlık hissinden arındırır.

Zeka geriliği: Beyin fonksiyonlarının iyi çalışmasında fayda sağlar ve beyin hücrelerini yenilir. Bu sayede kişilerde zekâ geriliği sorununa iyi gelir. Aynız amanda kişilerde zekâ açıklığı gibi olumlu yönlerde etki sağlar.


Ozon Yağı Faydaları Nelerdir?

 • Cildin normalinden daha genç görünmesini sağlar ve yeniler.
 • Kırışıklıkların giderilmesinde son derece faydalıdır.
 • Tırnak ve cilt mantarlarının iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Egzama ve mayasıl sorununa iyi gelmektedir.
 • Vitigola ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Hücreleri yeniler ve deriyi besler.
 • Böcek, sivrisinek ve arı sokmalarında ozon yağı kişiye uygulanabilir.
 • Spa ve masaj salonlarında aynı zamanda varis tedavisinde iyileştirici özelliği sayesinde tercih edilir.
 • Kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilebilir ve kuru ciltler için uygulanabilir.
 • Yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunur.
 • Cildin özellikle kurumuş olan bölgelerine nem katması için uygulanır.
 • Çatlamış dudaklara uygulandığı zaman nem verir ve çatlaklığı yumuşatılır.

Ozon Yağı Ne İşe Yarar Yorumları

soru

Abdülaziz

22 Ağustos 2018 Çarşamba

Merhaba. Saçlarım çok dökülüyor ve uçlara doğru saçta kopmalar oluyor. Bir çok krem kullandım ama bi faydasını göremedim. Ozon yağı saça iyi gelir mi? Saç, kaş ve kirpik için kullanabilir miyim?

Cevap yaz
cevap

Üründübay

23 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba. Ozon yağı cildin normalinden genç görünmesini sağlar ve yeniler. Ozon yağı saç bakımında çok güçlü dezenfektan ve besleyicidir. Oksijenin en aktif formu olan ozon saç diplerine oksijen takviye edilmesinin ardından saçın nefes almasını sağlar. Ozon yağı saç gözenekleri açar ve kan dolaşımı hızını destekler. Bu sayede saç dökülmeleri azalar.

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ameliyatsız Yağ Aldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Yağ Aldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Havuç Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Havuç Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Shea Yağı (Karite) Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Shea Yağı (Karite) Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Balık Yağı Zararları

Balık Yağı Zararları

Güncel

Vücut Yağ Oranı Kaç Olmalı?

Vücut Yağ Oranı Kaç Olmalı?

Güncel

Avakado Yağının Faydaları Nelerdir?

Avakado Yağının Faydaları Nelerdir?

Uçucu Yağlar Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Uçucu Yağlar Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Uçucu Yağlar, Gün içerisinde kullandığımız birden çok çeşidi olan ve oldukça faydalı olan yağlar arasındadır. Uçucu yağlar, bitkilerden olduğu gibi diğer bitkis[...]

Çam Yağı Nasıl Kullanılır?

Çam Yağı Nasıl Kullanılır?

Çam Yağı Nasıl Kullanılır, Çam yağı zararlı organizma ve bakterilere karşı oldukça faydalı olan yağlardan biridir. Her ne kadar bilmesek de bazı krem ve ilaçların[...]

Göz Kapağında Yağ Bezesi

Göz Kapağında Yağ Bezesi

Göz Kapağında Yağ Bezesi, Göz çevresindeki yağ bezeleri kişilerin genine bağlı olarak oluşmaktadır. Bu tür yağ bezeleri diğer bölgelere göre daha zor alınmaktadı[...]

Bebek Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebek Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebek Yağı, bebeklerin hassas olan cilt yapılarına sahip olmaları bu yağların kullanımını arttırmaktadır. Bebek yağları içeriğinde bulunmakta olan vitaminler sayesi[...]

Yağ Aldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yağ Aldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yağ Aldırma, Son zamanlarda kişilerde oluşmakta olan aşırı derecede yağlanmalar can sıkıcı bir husus olmaktadır. Kişilerin fazla olan kilolarından kurtulmaları ve ö[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6